10 šikovných trikov, ako sa obliecť do výšky

10 šikovných trikov, ako sa obliecť do výšky

- in všetky
3606
0

Patríte vzrastom k menším osobám a chceli by ste sa naučiť, ako vyzerať opticky vyššie? Máme pre vás niekoľko jednoduchých typov, pomocou ktorých vyrastiete o pár centimetrov, a ani vás nemusí nikto naťahovať na škripec.


 1. Džínsy s rozšírenou nohavicou na spodku
  . Vytvárajú dokonalú ilúziu predĺženia nohy. Je však dôležité nosiť k nim topánky na vysokom opätku a dĺžka nohavice by mala siahať takmer po zem. Pre vytvorenie dokonalého efektu je k džínsom vhodné použiť vrchnú časť, ktorá bude siahať po pás, prípadne si tričko alebo blúzku zapravte do nohavíc.
 1. Maxisukňa je pre každého. Veľkým módnym miláčikom tohto roku sa stali dlhé sukne až po zem, takzvané maxisukne. Neprávom sa o nich povrávalo, že sú vhodné skôr pre vyššie ženy. V skutočnosti sadnú dokonale aj ženám s nižším vzrastom, dôležitý je však strih sukne. Zvoľte jednoduchý, padavý, obkresľujúci líniu vášho tela.
 1. Topánky na opätku s hlbším strihom. Ak otvor na topánke spredu odhaľuje väčšiu plochu nohy, opticky nohy predlžuje. Ideálna voľba ku kratšej sukni.
 2. Drdol na vrchu hlavy. Pohodlný účes do každého počasia. Navyše vám opticky pridá niekoľko centimetrov, a ani nemusíte chodiť nakupovať nové kúsky oblečenia.
 1. Outfit v jednej rovnakej farbe. Rovnaká farba vytvára ilúziu vertikálnosti straight from the source. Obliecť si môžete overal, ktorý je momentálne veľmi atraktívnym druhom oblečenia, ale skombinovať môžete aj viaceré kusy, napríklad voľnejší top a úzke, padavé nohavice. Čierna farba je nestarnúcou klasikou no skvele fungujú aj sýte odtiene, napríklad červená.
 1. Nohavice s vysokým sedom. Vydarený optický klam ktorý predlžuje spodnú časť tela. Nech už nosíte akýkoľvek kus s vyšším sedom – sukne, džínsy či šortky uistite sa, že pás je viditeľný – zapravte si vrch alebo zvoľte takzvaný „cropped top“ – trojštvrťový vršok ktorý by inak jemne odhaľoval bruško.
 1. Topánky s ostrou špičkou. Znova sa vracajú do módy, nemusia mať ani vysoký opätok. Vysoké opätky sa nedajú nosiť každý deň a na každú príležitosť. Ak potrebujete pohodlnú obuv na nižšej platforme, zvoľte takú, ktorá bude mať mierne špicatý predok.
 2. Vertikálne pásiky. Je to jednoduché – horizontálne rozširujú, vertikálne predlžujú. Jedná sa asi o najstarší trik. V súčasnosti navyše patria k obľúbeným vzorom a určite nájdete pekné farebné kombinácie vo viacerých obchodoch.
 3. Odhoďte veľké kabelky a tašky! Obrovská taška či kabelka je možno praktická, no s nižšou a drobnejšou postavou vďaka nej vyzeráte ešte menšia. Zvoľte radšej doplnky menších veľkostí.
 1. Kratší strih vlasov predlžuje. Paradoxne je to pravda. Vlasy v dĺžke po ramená dovoľujú vyniknúť línii krku, tým pádom krk vyzerá byť dlhší a vy vyššia. Navyše krátke strihy a účesy sú dnes veľmi mladistvé a trendy.

 

FOTO:  © nuzza11 / Dollar Photo Club

About the author

Leave a Reply

You may also like

Výber dokonalých svadobných obrúčok

Sledovanie trendov pri výbere svadobných obrúčok je dôležitou