Ako vybrať trendy plesové šaty

Ako vybrať trendy plesové šaty

- in všetky
3039
Komentáre vypnuté na Ako vybrať trendy plesové šaty

Plesová sezóna je tu a ak sa aj vy na nejaký chsytáte, určite sa obzeráte po vhodných šatách. Mali by ste brať na vedomie, že ples je formálna spoločenská akcia a nie všetky druhy šiat sú pre takúto udalosť vhodné. Vysvetlíme vám,  ako vybrať tie pravé, trendové a ako sa vyhnúť módnym prehreškom.

Základné pravidlá výberu

Šaty na ples by mali byť pre takúto udalosť dostatnočne slávnostné, vyrobené z reprezentatívnych, lesklých či trblietavých materiálov aby dodali celému výzoru punc výnimočnosti. Preto pri výbere šiat zabudnite na klasické bavlnené textílie a iné každodenné materiály. Na ples všeobecne by mala dáma zvoliť dlhé šaty, najmä, ak sa jedná o formálny ples. Na menšie plesy, napríklad školské si môžete obliecť aj šaty po kolená, no mali by pôsobiť dostatočne slávnostne. Strih šiat by mal ladiť k vašim telesným proporciám. Ak chcete zúžiť pás a pekne vytvarovať dekolt, zvoľte šasty s korzetom. Ten však nie je veľmi vhodný pre dámy s väčším poprsím, pretože niekedy postavu skôr opticky zdeformuje. Ak máte širšie boky, vyhnite sa šatám, ktoré majú v oblastí bokov výrazné prvky. Ak máte zas problém s usádzaním tuku v oblasti bruška, zvoľte šaty so zvýšeným pásom, posunutý až pod prsia. Ak je vaša postava celkovo plnšia, vyhnite sa lesklému materiálu, ktorý opticky pridáva objem.

Set of photos in fashion conceptMenej je niekedy viac

Čo sa týka výberu šiat na ples, snažte sa byť okúzľujúca, no nie originálna za každú cenu. Extravagantné šaty nie sú na formálne spoločenské akcie príliš vhodné. Skúste na seba upútať pozornosť výberom klasických šiat, ktoré dokonale padnú vášmu typu postavy strihom aj farbou. Príliš nápadné, vyzývavé a krátke šaty si nechajte radšej pre koktejlovú párty alebo víkendové párty v nočných kluboch so svojimi priateľmi.

Všeobecne sa na ples hodia skôr jednofarebné šaty. Vzorovaná látka napríklad so zvieracími alebo inými vzormi nemusí pôsobiť dostatočne slávnostne. Rovnako tiež dajte pozor na šaty, ktoré svojim strihom a rôznymi aplikáciami na nevhodných miestach, napríklad v okolí intímnych partií môžu vyzerať čudne a z vás urobiť stredobod posmeškov. Príklad nevhodného strihu šiat vidíte na obrázku.

Čo je momentálne in

Módni návrhári vo svete sa zhodli, že hitom tejto sezóny bude minimalizmus – jednoduché, jednofarebné šaty ktoré nechajú vyniknúť ich nositeľku tamiflu dosage for adults. Zabezpečujú čistý a veľmi elegatný look. Obzrite sa po šatách bez komplikovaných strihov a bez rôznych aplikácií. K šatám zvoľte jemné, nie príliš veľké kabelky a jednoduchý účes.

 

Ak však predsa len patríte k ženám, ktoré majú rady výraznejšie modely, návrhári mysleli aj na vás. Druhým hitom sezóny plesových šiat v roku 2015 sú šaty alla princezná – úzky, korzetový vršok a veľká sukňa. Takúto šaty pôsobia skutočne pompézne. Štylisti odporúčajú zobrať si k nim veľmi jednoduchú bižutériu, alebo dokonca vôbec žiadnu. Vhodným účesom sú vypnuté vlasy do zadu. Inšpirujte sa obrázkami.

 

FOTO:  © newnow / Dollar Photo Club

 

 

About the author

You may also like

Výber dokonalých svadobných obrúčok

Sledovanie trendov pri výbere svadobných obrúčok je dôležitou