Na aké veci v šatníku by ste nemali zabudnúť, keď idete na dovolenku?

Na aké veci v šatníku by ste nemali zabudnúť, keď idete na dovolenku?

- in Rady a tipy
1790
Komentáre vypnuté na Na aké veci v šatníku by ste nemali zabudnúť, keď idete na dovolenku?
Na aké veci v šatníku by ste nemali zabudnúť, keď idete na dovolenku?Na aké veci v šatníku by ste nemali zabudnúť, keď idete na dovolenku?

Leto je tu a s ním prichádzajú dovolenky plné slnka, oddychu a nových dobrodružstiev. Pri balení kufra sa však môže stať, že zabudneme na niektoré dôležité veci, ktoré by nám mohli spríjemniť a zjednodušiť pobyt v cudzom prostredí. Ak ste pripravení urobiť si prestávku od každodenného zhonu a vyraziť na dobrodružnú dovolenku, nezabudnite skontrolovať svoj kufor a uistiť sa, že máte so sebou všetko, čo potrebujete.

Aké oblečenie potrebujete?

Napriek tomu, že sa môže zdať, že dovolenka je jednoduchý únik od starostí, pripravenosť je stále kľúčová. Týmto spôsobom sa vyhnete stresu a môžete sa sústrediť na to, čo je skutočne dôležité – relax a užívanie si krásy nových miest. Ak túžite po ničím nerušenom oddychu, tu je zoznam vecí, na ktoré by ste nemali zabudnúť pri balení svojho dovolenkového šatníka:

Plavky

Asi sa zhodneme na tom, že plavky sú nevyhnutnosťou každej letnej dovolenky. Či už idete k moru alebo sa chystáte do hôr, je tam pravdepodobnosť, že budete chcieť využiť miestne wellness centrum, okúpať sa v bazéne, alebo sa aspoň osviežiť v jazere uprostred ničoho. Nezabudnite si preto so sebou vziať svoje obľúbené plavky a dostatočné množstvo opaľovacieho krému s primeraným ochranným faktorom, aby ste ochránili svoju pokožku pred slnečnými lúčmi.

Pohodlné oblečenie

Pri výbere oblečenia na dovolenku dávajte prednosť pohodlným a ľahkým kúskom, ktoré vám umožnia pohodlne preskúmať nové destinácie. Ideálne je funkčné oblečenie, teplákové súpravy a ľahké letné šaty. Kľúčom je vyvážiť štýl s pohodlím, aby ste sa cítili dobre a zároveň vyzerali skvele.

Obuv

Zabudnúť na pohodlnú obuv by mohlo byť bolestivé, doslova aj obrazne. Okrem pekných lodičiek na večer si nezabudnite zobrať aj pohodlnú obuv na dlhšie prechádzky a aktivity. Pokiaľ cestujete s deťmi, pribaľte im aj detské sandále do vody.

Myslite aj na detaily a nezabudnite na doplnky

Aj keď dnes už mnohé hotely poskytujú toaletné potreby, je lepšie mať so sebou svoje obľúbené výrobky na starostlivosť o telo a vlasy. Vyhnete sa tak totiž rôznym alergickým reakciám a iným nepríjemnostiam. Skontrolujte preto, či máte všetko, čo potrebujete, aby ste sa cítili sviežo a sebavedome. To isté platí aj o všetkých veciach, ktoré budete potrebovať počas vášho pobytu na pláži. Hotely väčšinou ponúkajú možnosť zapožičania ležadiel, osušiek, či slnečníkov – ak však budete chcieť ísť mimo rezort, je lepšie mať vlastné vybavenie.

Okrem praktických vecí nezabudnite ani na doplnky. Tie môžu dodatku vášmu dovolenkovému vzhľadu ten správny šmrnc. Zvoľte niekoľko univerzálnych kúskov, ktoré dokážete kombinovať s rôznymi outfitmi. Ideálne sú dámske šatky, ktoré môžete využiť na desiatky spôsobov – okolo ruky namiesto náramku, ako okrasu na kabelku alebo do vlasov, ako ochranu pred vetrom na krku, či ako ochranu pred slnkom na hlave. Nezabudnite však na opatrnosť a rozhodne so sebou na cesty neberte príliš cenné šperky.

Keď už sme u detailov, myslite tiež na náhradné spodné prádlo a ponožky. Nie je totiž nič horšie ako cítiť sa nepríjemne kvôli nedostatku čistého spodného prádla alebo ponožiek. Zabudnite na to, že to vyriešite praním, a radšej si zbaľte dostatok náhradných kúskov.

Pri balení dovolenkového šatníka je dôležité, aby ste boli pripravení na všetko, a mohli sa tak plne venovať relaxácii a objavovaniu nových miest. Nezabudnite na plavky, pohodlné oblečenie, obuv, dôležité doplnky a toaletné potreby, aby ste sa cítili pohodlne a sebavedome. S týmito vecami vo svojom kufri sa môžete tešiť na nezabudnuteľnú dovolenku plnú zážitkov a oddychu. Tie najlepšie kúsky, nech už potrebujete čokoľvek, nájdete na answear.sk.

About the author

You may also like

Výber dokonalých svadobných obrúčok

Sledovanie trendov pri výbere svadobných obrúčok je dôležitou