7 tipov ako sa obliecť do štíhlosti

7 tipov ako sa obliecť do štíhlosti

- in všetky
2684
Komentáre vypnuté na 7 tipov ako sa obliecť do štíhlosti
Girl, fashion, urban.

Sťahovacie pásy, vysoké opätky a podobné pomôcky dobre poznáme. No existuje aj niekoľko ďalších a omnoho pohodlnejších trikov, ako sa obliecť a opticky pri tom vyzerať štíhlejšie. Minule sme vám priniesli rady, ako sa obliecť do výšky. Dnes sa zameriame na to, ako sa obliecť do štíhlosti.

  1. V jednej farbe o 2 kilá “ľahšia”

Skombinujte svoje spodné diely oblečenia v jednej farbe, najlepšie tmavej. Zoštíhľujúci efekt tmavých farieb, najmä čiernej je nám dobre známy. Najlepší slim efekt dosiahnete, ak si v jednej farbe oblečiete nohavice či sukňu s pančuchami a tmavé topánky. Nie ste práve fanúšičkou tmavých farieb? Oživte svoj look farebnými doplnkami, napríklad šatkou.

 

  1. Dôležité pravidlo obliekania: hlavne proporčne!

Čo to znamená? Zvoľte také strihy oblečenia, ktoré vám vytvoria opticky proporčný vzhľad. Vždy zdôraznite svoju najužšiu časť tela tesnejším kusom oblečenia a odveďte pozornosť od širších častí tela. Napríklad ak máte tenší pás zvoľte strih blúzky, ktorý ho pekne, no samozrejme nie príliš tesne obopína, a širšie stehná proporčne vyrovnáte s nohavicami so zvoncovým strihom alebo so sukňou s vyšším sedom.

 

  1. Dlhý kabát robí zázraky

Máme na mysli kardigan, ktorý navyše vyzerá veľmi elegantne a šik. Obliecť si ho môžete k nohaviciam aj sukni. Čím dlhší, tým viac opticky predĺži vaše telo a tým pádom vám uberie na váhe. Dajte však pozor na príliš veľké modely a zvoľte strih, ktorý vám bude tak akurát – ani príliš tesný, ani príliš voľný, aby pri jeho nosení nenastal práve opačný efekt, ako chcete dosiahnuť.

 

  1. Vysoké opätky a džíny10.4

Táto božská kombinácia nie je výsadou iba vysokých a štíhlych dám. Alfou a omegou by mala byť práve pre dámy s plnšími krivkami. Dokonalejší efekt dosiahnete, ak si oblečiete rifle s vyšším sedom, dobre strihané na vaše boky a rovný, jednoliaty strih nohavíc, ktoré siahajú takmer až po zem a zakrývajú topánku na vysokom opätku.

 

  1. Na opasku záleží

Ak máte užší pás ako ostatné časti tela, zvýraznite ho opaskom na šatách alebo na sukni či nohaviciach s vysokým sedom. Paradoxne platí, že širšie opasky vás spravia opticky o niečo viac chudšiu, ako tenké opasky.

 

  1. 10.6Šaty s véčkovým výstrihom rozširujúce sa na páse

Ideálne a elegantné riešenie pre dámy s problémovými partiami na brušku, zadku a stehnách. Véčkový výstrih odhalí viac dekoltu a krku, takže opticky predlžuje a zoštíhľuje. Sukňa rozširujúca sa na páse pekne skryje boky a proporčne vytvaruje postavu. V týchto šatách vyzerajú skvelo jednoducho všetci.

 

  1. Pozor na výrazné vzory!

Farebná, zvieracia, pásiková a iná potlač je síce veľmi atraktívna, no mnohé vzory opticky pridávajú kilá. Platí pravidlo: čím menší vzor, tým menšia vyzeráte. Vhodným vzorom sú vodorovné pásiky, ktoré predlžujú. Vyhrať sa s potlačou však môžete napríklad tak, že ak máte viac kíl navyše na spodnej časti tela, zvoľte vrchný kus oblečenia s výraznejšou potlačou a k tomu čierne nohavice. Odpútate tak od vašich nôh pozornosť smerom hore.

 

 

Foto: © BillionPhotos.com / Dollar Photo Club

About the author

You may also like

Máte to vo vrecku! Dámy, tu je niekoľko tipov, ako sa obliecť na promócie

Promócia je jedným z najvzrušujúcejších a najpamätnejších momentov