Dámske svetre sú tu s nami už vyše 50 rokov. Čo stojí za ich úspechom?

Dámske svetre sú tu s nami už vyše 50 rokov. Čo stojí za ich úspechom?

- in všetky
2287
Komentáre vypnuté na Dámske svetre sú tu s nami už vyše 50 rokov. Čo stojí za ich úspechom?

Ak sa pozrieme do histórie, tak zistíme, že úplne prvým pleteným kúskom oblečenia boli ponožky, ktoré archeológovia objavili už v egyptských hrobkách. Sveter vznikol až o niekoľko storočí neskôr, pričom bol spočiatku používaný ako súčasť pracovnej uniformy u vojakov, rybárov alebo športovcov.

Dámy si na svetre museli počkať

Spočiatku bol sveter iba pre mužov, do šatníka žien ho dostala až jedinečná Coco Chanel, podobne ako to urobila aj s ďalšími časťami pánskeho oblečenia. Od toho momentu je obľúbenosť dámskych svetrov čoraz vyššia. Zlaté časy zažili dámske svetre v 60. rokoch 20. storočia, čo znamená, že z dámskeho šatníka nezmizli už vyše polstoročia. Navyše sa zdá, že to môžu dotiahnuť až do úplného storočia.

Je jedno, či už ide o hrejivý rolák, praktický kardigan, elegantný sveter v tvare písmena V alebo klasický ležerný pulóver, každý jeden dizajn má svoje miesto v dámskom šatníku, pričom svetová móda každoročne prichádza s novými vzormi alebo redizajnom.

Súčasné trendy

Momentálne letia predovšetkým kardigany, ktoré to od klasických zapínacích svetrov s gombíkmi dotiahli do rôznych podôb. Ich špecialitou je, že najviac v móde sú predovšetkým väčšie veľkosti a vedia skvelo nahradiť dámske bundy.

Zopár rokov sa taktiež darí aj pulóvrom s väčšími veľkosťami, ktoré sa nesú v štýle konca 80-tych a začiatku 90-tych rokov. Celkovo sa zase úplne darí klasickým elegantným svetrom, ktoré sú v tvare písmena V. Nie sú totiž závislé od módnych trendov, pričom sa stali akýmsi poznávacím znakom pre športovú eleganciu, predovšetkým v spojení s golierikom od košele.

Pri kúpe každého svetra platí, že investícia sa vráti. Navyše tým, že sa perfektne hodí takmer ku všetkému, je to ideálna voľba ako zladiť dámske čižmy s každodenným oblečením. Preto sa netreba báť investovať.

Navštívte nákupnom centre Locca.sk kde nájdete tisícky produktov za tie najlepšie ceny na internete.

Pýtate sa, že prečo sú svetre celosvetovo úspešné? Hlavným dôvodom je ich pohodlnosť, hrejivosť a taktiež variabilnosť. Taktiež sú vhodné na akúkoľvek aktivitu, či ide prácu, sociálny život alebo voľný čas. Svetrom teda nikdy nič nepokazíte, práve naopak, stavíte na osvedčenú metódu.

 

 

 

You may also like

Výber dokonalých svadobných obrúčok

Sledovanie trendov pri výbere svadobných obrúčok je dôležitou