Zaostrené na okuliare: Dioptrické môžete tiež nosiť so štýlom

Zaostrené na okuliare: Dioptrické môžete tiež nosiť so štýlom

- in Rady a tipy
2354
Komentáre vypnuté na Zaostrené na okuliare: Dioptrické môžete tiež nosiť so štýlom

Okuliare už dávno nefungujú len ako zdravotnícka pomôcka. Okuliare – dioptrické i tie slnečné – nepochybne patria medzi obľúbené doplnky mužov aj žien. Pýšia sa totiž skvelou vlastnosťou: dokážu z každého v priebehu chvíľky spraviť úplne iného človeka.

Len dve pravidlá

Pri výbere dioptrických okuliarov by ste sa mali riadiť dvoma základnými pravidlami. Vyberajte okuliare podľa typu tváre a zároveň nezabúdajte na farebnú typológiu. Nie každému sa hodia výrazné rámy či extravagantné vzory a naopak, iné tváre si ich priam vyžadujú. Či už musíte dioptrické okuliare nosiť každodenne alebo si ich beriete len na šoférovanie či do divadla, ich výber nepodceňujte, budú s vami dlho. Navyše ak s okuliarmi vhodne skombinujete doplnky a šperky, zvyšok oblečenia nemusíte veľmi riešiť, budete aj tak za hviezdu.

Dioptrické okuliare podľa tvaru tváre

Ako odhalíte tvar svojej tváre? Rozlišujú sa zvyčajne štyri typy – okrúhly, hranatý, oválny a srdcový. Páni to majú jednoduchšie, dámy si musia odhrnúť vlasy z tváre pomocou čelenky a potom už len stačí letmý pohľad do zrkadla.

Okrúhla, hranatá, oválna, srdcová

Okrúhla tvár si priam žiada kontrasty. Pri výbere dioptrických okuliarov tak radšej voľte ostré hrany. Či už rovné alebo šikmé, okuliare dioptrické si vyberajte vždy hranaté a skôr z ľahších materiálov. Vždy by mali byť málinko širšie ako samotná tvár.

Hranatú tvár zase zjemníte okuliarmi so zaoblenými tvarmi. Cieľom je neprehnať výraznosť samotnej tváre, takže ideálom sú okuliare bez rámov s jemnými líniami. Oválna tvár má tú výhodu, že sa k nej hodia azda všetky tvary okuliarov, môže si teda dovoliť rôzny experimenty i striedanie okuliarov. Srdcová tvár si žiada vybalansovať užšiu bradu, preto voľte výraznejšie a zaoblené rámy.

 

Zdroj: Bigstockphoto.com

About the author

You may also like

Výber dokonalých svadobných obrúčok

Sledovanie trendov pri výbere svadobných obrúčok je dôležitou