3 tipy, podľa čoho vyberať detské topánky – tzv. capačky

3 tipy, podľa čoho vyberať detské topánky – tzv. capačky

- in Rady a tipy
2529
Komentáre vypnuté na 3 tipy, podľa čoho vyberať detské topánky – tzv. capačky

Kým čerstvé mamičky si nevedia predstaviť starostlivosť o novorodenca bez dobrej prebaľovacej tašky, mamy starších batoliat zasa zháňajú kvalitnú obuv pre svoje poklady. Topánočky na prvé krôčiky, nazývané aj capačky, sú tou správnou voľbou, keďže sú ľahké a ohybné.

Na čo sa pri ich výbere zamerať, aby bola nôžka dieťatka v absolútnom pohodlí a nedeformovala sa?

Capačky – topánky na prvé kroky

Bez čoho sa žiadne batoľa objavujúce svet nezaobíde? Skúsené mamičky nám isto dajú za pravdu, že chýbať nesmú, okrem praktických čiapok pre deti, ani pohodlné topánočky vhodné na prvé kroky dieťatka. Capačky, ako sa táto obuv zvykne nazývať, sa vyznačujú veľkou ohybnosťou a ľahkosťou. Práve vďaka tomu sú vhodnou obuvou na prvé kroky detí, ako doma, tak i vonku. Skvelé je aj ich jednoduché obúvanie, čo ocení mnoho mamičiek, ktorých malí neposedníci dlho neobsedia.

Na čo ďalšie sa však pri kúpe prvých capačiek zamerať? Aj na toto…

Kvalitné capačky, ktoré stoja za to

Skutočne kvalitné capačky spoznáme celkom ľahko.Všímať si je treba predovšetkým ich prevedenie a trvanlivosť. Je jedno, či sú ušité z textilu alebo kože, každý z materiálov má totiž svoje pozitíva aj negatíva. Dôležité je sústrediť sa na podstatné detaily.

  1. Správna veľkosť capačiek 
    Pri kúpe capačiek je viac, ako inokedy dôležité vybrať správnu veľkosť. Podstatné sú 4 miery (či už majú capačky švy vonku alebo vo vnútri) – dĺžka, šírka, oblúk priehlavku na najvyššom mieste a dĺžka priehlavku od špičky k píšťale. Tieto rozmery určujú, či dieťatku capačky sadnú alebo nie.
  2. Ako capačka sedí na päte
    Chceme, aby nepadali a aby v nich päta nelietala, preto by táto časť mala byť dostatočne vysoká, výška by mala byť asi vo výške členka dieťatka. Gumička na capačkách by nemala byť prišitá, aby sa dala v prípade potreby vymeniť, povoliť či pritiahnuť.
  3. Spodok capačiek – z koľkých vrstiev?
    Zásadná vec pri capačkách je, aby sa nešmýkali. To zaisťuje najmä vonkajší materiál spodku topánky.

Čo sa týka množstva vrstiev spodku capačky, závisí to od požiadaviek na izoláciu od podlahy, ako aj od ročného obdobia. Pokiaľ majú topánky len jednu spodnú vrstvu z kože, je dobré sa opýtať, či je dostatočne pevná, odvíja sa totiž od toho aj trvanlivosť celej capačky.
Podstatný faktor je aj to, či sú spodné vrstvy lepené alebo prišité. Pýtajte sa, akým lepidlom, pri viacvrstvových sa zasa informujte, aký materiál tvorí medzivrstvu. Je prírodná? Nezvyšuje potivosť? Prečo tam je?

No a napokon na základe všetkého zisteného dobre zvážte, čo od capačiek pre vaše dieťatko očakávate a podľa toho sa rozhodnite.

 

About the author

You may also like

Výber dokonalých svadobných obrúčok

Sledovanie trendov pri výbere svadobných obrúčok je dôležitou