Na ktorej ruke nosíme snubný prsteň a prečo?

Na ktorej ruke nosíme snubný prsteň a prečo?

- in Rady a tipy
2400
Komentáre vypnuté na Na ktorej ruke nosíme snubný prsteň a prečo?

Chystáte sa priateľku požiadať o ruku? Nádherný zásnubný prsteň s diamantom už kúpený máte, aj krásne zabalený, stačí len počkať na vhodnú príležitosť a vysloviť tú magickú vetu… Zrazu však spanikárite a napadne vám zásadná otázka: „Kde jej ten prsteň nastoknem?“

Zásnubný prsteň patrí na túto ruku…

Ak váhate a skutočne neviete, na ktorej ruke sa nosí snubný prsteň, ani prečo práve na tejto, rozhodne vám padne vhod niečo si o tomto zvyku prečítať. Pravda je taká, že nie je až tak jednoznačné dané, kde sa musí snubný prsteň nosiť. V konečnom dôsledku je na samotnej žene, na prstenník ktorej ruky si ho nasadí, avšak nejedna vychádza z tradícií a zvykov, ktoré hovoria jasne. V našich končinách sa nosí „snubák“ na prstenníku ľavej ruky. Odkiaľ však vzišiel tento zvyk?

Nosenie snubného prsteňa má svoju históriu

Zvyk nosenia zlatých zásnubných prsteňov na ľavej ruke siaha až do čias starých Egypťanov, ktorí verili, že práve týmto prstom ľavej ruky vedie dôležitá žila, tzv. žila lásky až priamo k srdcu ženy. Veda už síce medzičasom tento dohad o vzácnej žile vyvrátila, no zvyk sa zachoval až dodnes.

Nie všade však nosia ženy snubné prstienky na ľavej ruke. Napríklad Francúzky alebo Talianky to majú naopak. Ony si ľavú ruku spájajú s mágiou a negatívnou energiou, takže snubný prsteň si dajú jedine na ruku pravú.

Tak kam so zásnubným prsteňom?

Je to na žene, ako sa ona sama rozhodne a ako to jej vyhovuje. Kým niektoré ženy si pred svadobným obradom presunú zásnubný prsteň z ľavej ruky na pravú, aby urobili miesto obrúčke, iné nosia po svadbe obidva prstene na jednej ruke, na ľavej alebo na pravej, podľa vlastného uváženia.

Pretože na tom, na akej ruke nosíme snubný prsteň, vlastne vôbec nezáleží. Podstatné je niečo celkom iné, a to, čo snubný prsteň symbolizuje. Vašu lásku, nezabúdajte.

 

You may also like

Výber dokonalých svadobných obrúčok

Sledovanie trendov pri výbere svadobných obrúčok je dôležitou