Ako čistiť pleť rýchlo a jednoducho?

Ako čistiť pleť rýchlo a jednoducho?

- in Rady a tipy
1905
Komentáre vypnuté na Ako čistiť pleť rýchlo a jednoducho?

Proces čistenia nie je dôležitý len pre samotnú pleť, ale aj vnútornú pohodu žien a dám, ktoré chcú vyzerať a cítiť sa dobre. K obom momentom môže nemalou mierou prispieť jeden jediný kozmetický produkt nazýva sa micelárna voda a vo svete módy a líčenia ide o veľmi známy a rôznorodo použiteľný prostriedok. Čo by ste o micelárnej vody mali vedieť?

Azda ani nie je veľkým prekvapením, že micelárna voda uzrela svetlo sveta vo Francúzsku, teda krajine, ktorá je všeobecne známa skvelou kuchyňou a vycibreným vkusom pre krásu. Micelárna voda sa vo svojich prvopočiatkoch používala ako odpoveď na problémy obyvateľstva s tvrdou vodou. Tá totiž ľuďom spôsobovala nemalé kožné problémy, až pokým neobjavili čaro micelárnej vody. Základom jej úspechu sú drobné olejnaté čiastočky – micely a absencia akýchkoľvek penivých prísad, mydiel, alkoholov či drsných chemikálií. Micelárna voda (nanesená na vatovom tampóne) dokáže nečistoty na tvári dokonale eliminovať, pohltiť ich a už viac nepustiť.

Šetrnosť k pokožke predovšetkým

Odstraňovanie nečistôt z povrchu tváre sa neraz vykonáva pomocou uterákov, handričiek a podobných prostriedkov. Jedná sa však o dávno prekonaný spôsob starostlivosti o pleť, ktorá vonkoncom nie je vhodná najmä pre ľudí s citlivou a na podráždenie háklivou pleťou, ktorá môže byť výrazne suchá alebo naopak mastná.

V prípade čistenia pleti pomocou micelárnej vody ale nie je potrebné využívať prostriedky na mechanické čistenie – micelárnu vodu stačí naniesť na vatový tampón a postupne (a jemne) ním prechádzať po tvári, od čela až po bradu. Miesta, na ktorých sa nachádza silnejšia vrstva make-upu, zbavíte nečistôt tak, že na nich necháte tampónik s micelárnou vodou pôsobiť minútku či dve. Po uplynutí tohto času ním na zasiahnutom mieste jemne pokrúžite a pokračujete v čistení, kým je tampón ešte použiteľný.

Účinnosť micelárnej vody

Jemnosť a šetrnosť micelárnej vody k pokožke nie je v rozpore s jej účinnosťou pri čistiacom procese. V niektorých prípadoch však micelárna vody nemusí fungovať stopercentne, najmä v prípade silnej vrstvy vodeodolnej riasenky, silnej vrstvy make-upu či veľmi mastnej pokožky. Aj na tieto momenty však existuje riešenie, s ktorým prišla francúzska značka Bioderma. Tá na trh uviedla rôzne druhy micelárnych vôd vhodných pre rôzne druhy problematickej pleti. K dispozícii tak je micelárna voda pre mastnú pleť, ale aj pre citlivú či dehydrovanú pokožku. U všetkých prípravkov môžete, okrem výborných čistiacich účinkov, počítať aj s pozitívnym vplyvom pri hydratovaní pokožky. Micelárne vody od Biodermy sú navyše šetrné k prirodzenej ochrannej vrstve pleti – aj vďaka tomu sú použiteľné dennodenne, kedykoľvek budete potrebovať osvieženie či očistenie vašej pleti.

About the author

You may also like

Na aké veci v šatníku by ste nemali zabudnúť, keď idete na dovolenku?

Leto je tu a s ním prichádzajú dovolenky