Ako čistiť pleť rýchlo a jednoducho?

Ako čistiť pleť rýchlo a jednoducho?

- in Rady a tipy
2406
Komentáre vypnuté na Ako čistiť pleť rýchlo a jednoducho?

Proces čistenia nie je dôležitý len pre samotnú pleť, ale aj vnútornú pohodu žien a dám, ktoré chcú vyzerať a cítiť sa dobre. K obom momentom môže nemalou mierou prispieť jeden jediný kozmetický produkt nazýva sa micelárna voda a vo svete módy a líčenia ide o veľmi známy a rôznorodo použiteľný prostriedok. Čo by ste o micelárnej vody mali vedieť?

Azda ani nie je veľkým prekvapením, že micelárna voda uzrela svetlo sveta vo Francúzsku, teda krajine, ktorá je všeobecne známa skvelou kuchyňou a vycibreným vkusom pre krásu. Micelárna voda sa vo svojich prvopočiatkoch používala ako odpoveď na problémy obyvateľstva s tvrdou vodou. Tá totiž ľuďom spôsobovala nemalé kožné problémy, až pokým neobjavili čaro micelárnej vody. Základom jej úspechu sú drobné olejnaté čiastočky – micely a absencia akýchkoľvek penivých prísad, mydiel, alkoholov či drsných chemikálií. Micelárna voda (nanesená na vatovom tampóne) dokáže nečistoty na tvári dokonale eliminovať, pohltiť ich a už viac nepustiť.

Šetrnosť k pokožke predovšetkým

Odstraňovanie nečistôt z povrchu tváre sa neraz vykonáva pomocou uterákov, handričiek a podobných prostriedkov. Jedná sa však o dávno prekonaný spôsob starostlivosti o pleť, ktorá vonkoncom nie je vhodná najmä pre ľudí s citlivou a na podráždenie háklivou pleťou, ktorá môže byť výrazne suchá alebo naopak mastná.

V prípade čistenia pleti pomocou micelárnej vody ale nie je potrebné využívať prostriedky na mechanické čistenie – micelárnu vodu stačí naniesť na vatový tampón a postupne (a jemne) ním prechádzať po tvári, od čela až po bradu. Miesta, na ktorých sa nachádza silnejšia vrstva make-upu, zbavíte nečistôt tak, že na nich necháte tampónik s micelárnou vodou pôsobiť minútku či dve. Po uplynutí tohto času ním na zasiahnutom mieste jemne pokrúžite a pokračujete v čistení, kým je tampón ešte použiteľný.

Účinnosť micelárnej vody

Jemnosť a šetrnosť micelárnej vody k pokožke nie je v rozpore s jej účinnosťou pri čistiacom procese. V niektorých prípadoch však micelárna vody nemusí fungovať stopercentne, najmä v prípade silnej vrstvy vodeodolnej riasenky, silnej vrstvy make-upu či veľmi mastnej pokožky. Aj na tieto momenty však existuje riešenie, s ktorým prišla francúzska značka Bioderma. Tá na trh uviedla rôzne druhy micelárnych vôd vhodných pre rôzne druhy problematickej pleti. K dispozícii tak je micelárna voda pre mastnú pleť, ale aj pre citlivú či dehydrovanú pokožku. U všetkých prípravkov môžete, okrem výborných čistiacich účinkov, počítať aj s pozitívnym vplyvom pri hydratovaní pokožky. Micelárne vody od Biodermy sú navyše šetrné k prirodzenej ochrannej vrstve pleti – aj vďaka tomu sú použiteľné dennodenne, kedykoľvek budete potrebovať osvieženie či očistenie vašej pleti.

About the author

You may also like

Výber dokonalých svadobných obrúčok

Sledovanie trendov pri výbere svadobných obrúčok je dôležitou