Lacné kabelky vs drahé a ekokoža vs koža

Lacné kabelky vs drahé a ekokoža vs koža

- in Rady a tipy
1957
Komentáre vypnuté na Lacné kabelky vs drahé a ekokoža vs koža

Niekedy to, my ženy, nemáme absolútne jednoduché. Skrine máme plné kabeliek a ruksakov, no stále nevieme, ktorú si vybrať alebo máme jednu obľúbenú kabelku, ktorú nosíme úplne všade a už je čas na zmenu.

Štýl

Mestský, elegantný alebo retro? Na túto otázku si najlepšie zodpoviete samé. Otázkou ostáva či zvoliť tašku cez rameno alebo nie. Ak plánujete nosiť tašku dlhodobo, tak si jednoznačne vyberte tašku cez rameno alebo takú kabelku, ktorá kombinuje obe funkcie. Ak sa chcete dostať iba z A do B, bežná kabelka postačí.

Veľkosť

Moja hlavná rada, pokiaľ ide o veľkosť vašej tašky, nesnažte sa tam napchať všetko možné, kabelka sa veľmi rýchlo zničí, ťažko sa zatvára a musíte sa v nej prehrabávať, kým niečo nájdete. Je dobré mať v rezerve aj veľkú kabelku, no na bežné nosenie vám postačí aj malá, samozrejme, so všetkými potrebnými vecami: peňaženka, kľúče, slnečné okuliare, vreckovky  a pod.

A ak predsa máte pocit, že je potrebné mať so sebou celú, máte dve možnosti. Vyberte si tote bag, ktorý má vo vnútri priehradku na dôležité veci, ktoré potom môžete ľahko nájsť. Alebo môj ďalší návrh je: dve tašky, jedna menšia cez rameno a ďalšia do ruky.

Farba

Čiernou nikdy nič nepokazíte, no radšej si otvorte váš šatník a prezrite si, aká farba by sa hodila k vášmu oblečeniu.

Cena

Nakupujte v rámci svojich možností. Odporúčam si však našporiť na kvalitnejšiu kabelku, aby ste potom nemuseli každý polrok kupovať novú, lacnejšiu, čo vás vyjde oveľa viac. Na druhej strane lacné kabelky majú lepšiu variabilitu pri kombinovaní outfitov. Predsa len je lepšie mať jednu kabelku za 300€, ako 7 ks spolu za 300€?

Materiál

Vždy je lepšie si vybrať kabelku z kvalitných materiálov. V zásade platí, že za moderné kabelky sa považujú kožené. Látkové sú praktickejšie, keďže látka nepraskne, no nie sú natoľko elegantné ani pekné ako kožené.

Vrecká, vrecká a vrecká

Nie je nič frustrujúcejšie ako nemožnosť nájsť si kľúče po polhodine prehrabávania sa. Najlepšie je ak má kabelka viac vreciek so zipsom aj bez, v rôznych veľkostiach.

You may also like

Výber dokonalých svadobných obrúčok

Sledovanie trendov pri výbere svadobných obrúčok je dôležitou