Ako neprechladnúť počas zimných dní?

Ako neprechladnúť počas zimných dní?

- in Rady a tipy
1972
Komentáre vypnuté na Ako neprechladnúť počas zimných dní?
Ako neprechladnúť počas zimných dní?

V tomto období na nás útočí extrémny chlad, vlhkosť a vo vzduchu lieta množstvo baktérií od chorých ľudí. Ako sa vyhnúť už prvým príznakom choroby ešte predtým, než udrie plnou silou? Stačí dodržiavať tieto zásady.

Vitamíny

Celú zimu by ste mali dopĺňať dostatok vitamínov. Sezónne ovocie a zelenina (jablká, kapusta), tropické ovocie (mandarínsky, pomaranče) ale aj vitamínové doplnky vám zaručia dostatok živín na celú zimu.

Dobrá zimná bunda

Kvalitná dámska zimná bunda vás ochráni pred všetkými vrtochmi počasia. Ideálna zimná bunda je zateplená a predĺžená, vďaka čomu chráni váš chrbát a zadok napríklad pri sedení na studenom sedadle električky.

Hrubé ponožky

Veľa ľudí nachladne práve kvôli studeným a často aj mokrým nohám. Ak nechcete celú zimu stráviť so zápalom močových ciest, poctivo sa obúvajte a ani doma nebehajte na boso, ak nemáte podlahové kúrenie.

Chráňte si krk a hlavu

Najviac tepla človek stráca cez hlavu. Je preto dôležité nosiť čapicu a šál. Ten vás ochráni najmä pred nachladnutím dýchacích ciest. Dobrý šál sa dá omotať aj okolo tváre a ochrániť tak aj vaše pery pred extrémnym mrazom.

Otužujte sa

Okrem ochrany a obliekania sa treba chladu aj v zdravej miere vystavovať. Začnite sa otužovať doma v mierne studenej vode a časom sa možno pridáte k ľadovým medveďom vo vašom meste. Chlad vám potom už nijako neublíži.

 

 

You may also like

Výber dokonalých svadobných obrúčok

Sledovanie trendov pri výbere svadobných obrúčok je dôležitou