Ako vybrať a kúpiť správne termoprádlo

Ako vybrať a kúpiť správne termoprádlo

- in Rady a tipy
2370
Komentáre vypnuté na Ako vybrať a kúpiť správne termoprádlo

Chcete sa v zime, počas zimných športov a ďalších outdoorových aktivít udržať v teple? Veľa vrstiev oblečenie vám nepomôže, naopak kvalitné termoprádlo áno.

Ak milujete zimné aktivity, nastal ten pravý čas na nákup kvalitného termoprádla. Pokrokové technológie a kvalitné materiály vyžadujú dôkladný výber tých správnych kúskov, ktoré vás udrží v pohodlí.

Aké termo oblečenie si môžete vybrať?

  • spodné prádlo a podprsenky
  • ponožky
  • spodky
  • nátelník
  • tričko s dlhým či krátkym rukávom
  • sety

Každý termokúsok má jedinečné vlastnosti, ktoré vás udržia v teple. Zo svojich aktivít – či už cestujete, lyžujete, alebo chodíte do prírody, vyťažíte maximum. Budete sa cítim príjemne a neobjemne.

Termoprádlo vždy vyberajte podľa aktivity.

Termoprádlo pre každodenné zimné dobrodružstvo

Ak patríte k uzimeným jedincom, termo kúsky využijete aj pri bežnom nosení. Ich najväčšou a kľúčovou výhodou je to, že vás príjemne zohrejú.

Toto oblečenie je najčastejšie vyrobené z polypropénu. Tvoria ho duté vlákna, ktoré medzi sebou zachytávajú vzduch. Tým pádom termoprádlo funguje ako vrstva izolácie a udrží vás v teple.

Na rozdiel od vlny vlákna z polypropylénu neabsorbujú vlhkosť. Odvádzajú vlhkosť od pokožky.

Ďalšou výhodou termoprádla z polypropénu:

  • je ľahké
  • rýchlo schne

Termoprádlo na pohybové aktivity

Chcete sa poriadne hýbať aj v zime? Zaobstarajte si celosezónne termoprádlo, ktoré vám poskytne teplo, sucho a sviežu vôňu.

Termo oblečenie na pohybové aktivity je vyrobené z ľahkého úpletu. Tým vytvára prirodzený a mäkký pocit, teda pohodlie. Dokonale sa prispôsobí vášmu telu, jemne ho obopne, no zároveň vám nebude brániť v pohybe.

Temoprádlo na pohyb má väčšinou aj tzv. antimikrobiálnu ochranu. Jej funkciou je to, že zápach tela udržiava pod kontrolou.

Termoprádlo pre outdoorové aktivity

Chodíte lyžovať, snowboardovať, bežkovať alebo korčuľovať na ľad? Potom u vás nesmie chýbať kvalitné termo oblečenie do chladných podmienok.

Väčšinou ho tvorí syntetické vlákno a merino, ktoré vás spoločne chránia pred chladom. Zároveň sú priedušné a ideálne pre vysokohorské prostredie, v ktorom sa teplota často mení.

Merino je odolné voči zápachu. Ide o ľahký materiál, ktorý je ideálny pre ľudí s problémom nadmerného potenia.

Termoprádlo využijete pri alpských športoch, zimnej turistike v chladnom počasí, ale aj pri horolezectve vo výškach.

You may also like

Výber dokonalých svadobných obrúčok

Sledovanie trendov pri výbere svadobných obrúčok je dôležitou