Frndžalica – mýtický nápoj zbojníka Pacha

Frndžalica – mýtický nápoj zbojníka Pacha

- in všetky
2300
Komentáre vypnuté na Frndžalica – mýtický nápoj zbojníka Pacha

Alkohol patrí do ľudskej spoločnosti od nepamäti a jeho účinky ľudia poznajú už od staroveku. Sprevádza nás pri žiali, láske aj radosti a využívame ho pri rôznych príležitostiach a významných udalostiach.

Viacero výskumov potvrdilo, že ľudia, ktorí si občas dajú alkohol mávajú lepšiu podporu trávenia a menšie riziko srdcových chorôb. Alkohol s vysokým percentom alkoholu má aj antibakteriálne účinky. Samozrejme to platí  na každého individuálne a hlavne občasne s mierou.  Po náročnom stresujúcom dni padne pohárik vhod, pretože alkohol ľudí uvoľňuje, ale zároveň navodzuje príjemnú atmosféru.

Každý určite pozná legendárny slovenský film Pacho Hybský zbojník, kde v hlavnej úlohe Pacha Matrtaja zažiaril Jozef Króner. Film sa stal populárny aj vďaka tajomnému nápoju zvanému frndžalica, ktorý bol až tak ostrý, že vybuchoval.

Legendárna novinka na Slovenskom trhu

V roku 2016 vznikla novodobá frndžalica, ktorá si vďaka kvalite svojho obsahu a originálnemu baleniu získava stále väčšiu popularitu. Frndžalica je prémiový alkoholický nápoj a svoju obľúbenosť nachádza hlavne u vlastencov, ktorí oceňujú tradičného slovenského ducha a hodnoty. Je originálna a vhodná pre všetky špeciálne príležitosti a významné chvíle.

Frndžalica je pravý destilát a celý proces plnenia fliaš, etiketovania a balenia je ručná poctivá práca.

Pri výrobe sa nepoužívajú žiadne prídavne ochucujúce látky ani farbivá, arómy či cukor. Svoju špecifickú farbu získava výlučne, ako výluh z vypáleného dubového 200 litrového suda.

Na výrobu sa používa vynikajúca zmes obilia a destiluje sa na silu 75% alkoholu. Potom sa surová frndžalica plní do dubových sudov, kde vyzrieva minimálne po dobu 2 rokov. Každý rok sa zo suda odparí asi 4% alkoholu a pri stáčaní frndžalice sa alkohol zníži z počiatočných 75% na zhruba 67%. Destilát je potom riedený pramenistou energeticky čistou vodou na výsledných a chutných 50%.

Jej chuť je tajomná, silná s vôňou vanilky, čokolády a stopami jabĺk a decentne sa prelína s jemným exotickým korením.

Objednanie alkoholu cez internet

Po neustále opakujúcich sa slivoviciach, hruškoviciach atď., sa na slovenskom trhu zrodilo niečo nové a originálne, čo stojí minimálne za vyskúšanie.

Možnosť objednať si alkohol cez internet je zaujímavou novinkou, ktorú využíva čoraz viac zákazníkov. Je to jednoduchšie a časovo úspornejšie riešenie ako navštíviť obchod, kde je bežné, že vami chcený alkohol nie je dostupný.

Navyše môžete nakupovať kedykoľvek 24 hodín a 7 dní v týždni a v neposlednom rade, ceny v e-shopoch sú priaznivejšie.

Pri kúpe frndžalice je dobré využiť online obchod s alkohom. Alko90 je s expresným doručením po celom Slovensku a osobným odberom v Bratislave ideálne riešenie. Vyberiete si z viac ako 1500 druhov kvalitného alkoholu za výnimočné ceny.

 

You may also like

Výber dokonalých svadobných obrúčok

Sledovanie trendov pri výbere svadobných obrúčok je dôležitou