Frndžalica – mýtický nápoj zbojníka Pacha

Frndžalica – mýtický nápoj zbojníka Pacha

- in všetky
337
Komentáre vypnuté na Frndžalica – mýtický nápoj zbojníka Pacha

Alkohol patrí do ľudskej spoločnosti od nepamäti a jeho účinky ľudia poznajú už od staroveku. Sprevádza nás pri žiali, láske aj radosti a využívame ho pri rôznych príležitostiach a významných udalostiach.

Viacero výskumov potvrdilo, že ľudia, ktorí si občas dajú alkohol mávajú lepšiu podporu trávenia a menšie riziko srdcových chorôb. Alkohol s vysokým percentom alkoholu má aj antibakteriálne účinky. Samozrejme to platí  na každého individuálne a hlavne občasne s mierou.  Po náročnom stresujúcom dni padne pohárik vhod, pretože alkohol ľudí uvoľňuje, ale zároveň navodzuje príjemnú atmosféru.

Každý určite pozná legendárny slovenský film Pacho Hybský zbojník, kde v hlavnej úlohe Pacha Matrtaja zažiaril Jozef Króner. Film sa stal populárny aj vďaka tajomnému nápoju zvanému frndžalica, ktorý bol až tak ostrý, že vybuchoval.

Legendárna novinka na Slovenskom trhu

V roku 2016 vznikla novodobá frndžalica, ktorá si vďaka kvalite svojho obsahu a originálnemu baleniu získava stále väčšiu popularitu. Frndžalica je prémiový alkoholický nápoj a svoju obľúbenosť nachádza hlavne u vlastencov, ktorí oceňujú tradičného slovenského ducha a hodnoty. Je originálna a vhodná pre všetky špeciálne príležitosti a významné chvíle.

Frndžalica je pravý destilát a celý proces plnenia fliaš, etiketovania a balenia je ručná poctivá práca.

Pri výrobe sa nepoužívajú žiadne prídavne ochucujúce látky ani farbivá, arómy či cukor. Svoju špecifickú farbu získava výlučne, ako výluh z vypáleného dubového 200 litrového suda.

Na výrobu sa používa vynikajúca zmes obilia a destiluje sa na silu 75% alkoholu. Potom sa surová frndžalica plní do dubových sudov, kde vyzrieva minimálne po dobu 2 rokov. Každý rok sa zo suda odparí asi 4% alkoholu a pri stáčaní frndžalice sa alkohol zníži z počiatočných 75% na zhruba 67%. Destilát je potom riedený pramenistou energeticky čistou vodou na výsledných a chutných 50%.

Jej chuť je tajomná, silná s vôňou vanilky, čokolády a stopami jabĺk a decentne sa prelína s jemným exotickým korením.

Objednanie alkoholu cez internet

Po neustále opakujúcich sa slivoviciach, hruškoviciach atď., sa na slovenskom trhu zrodilo niečo nové a originálne, čo stojí minimálne za vyskúšanie.

Možnosť objednať si alkohol cez internet je zaujímavou novinkou, ktorú využíva čoraz viac zákazníkov. Je to jednoduchšie a časovo úspornejšie riešenie ako navštíviť obchod, kde je bežné, že vami chcený alkohol nie je dostupný.

Navyše môžete nakupovať kedykoľvek 24 hodín a 7 dní v týždni a v neposlednom rade, ceny v e-shopoch sú priaznivejšie.

Pri kúpe frndžalice je dobré využiť online obchod s alkohom. Alko90 je s expresným doručením po celom Slovensku a osobným odberom v Bratislave ideálne riešenie. Vyberiete si z viac ako 1500 druhov kvalitného alkoholu za výnimočné ceny.

 

You may also like

Nevesty dajte si záležať aby aj váš ženích na svadbe vyzerať čo najlepšie

Takmer každá nevesta už odmalička sníva o svojej rozprávkovej