Používate niektorý z trenažérov? Zlepší vám nielen fyzickú, ale aj psychickú kondíciu

Používate niektorý z trenažérov? Zlepší vám nielen fyzickú, ale aj psychickú kondíciu

- in Rady a tipy
2135
Komentáre vypnuté na Používate niektorý z trenažérov? Zlepší vám nielen fyzickú, ale aj psychickú kondíciu

Používanie trenažéra je rovnako účinné, ako si ísť zabehať alebo zaplávať. Rozdiel je však v tom, že si na ňom môžete zacvičiť aj doma a to v hocijakom počasí.

Vhodné sú do komerčnej, ale aj domácej posilňovne

Žijeme v dobe, kedy sa takmer každý človek venuje nejakému športu alebo sa aspoň snaží hýbať rôznymi spôsobmi. Môže za to súčasný trend fitness sveta, ktorý udáva rýchlejšie tempo, ako kedykoľvek predtým. Je preto úplne normálne, že v posilňovni vidíme nielen profesionálnych športovcov, ale rôzne skupiny ľudí, ktorým záleží nielen na výzore, ale aj na dobrom pocite a psychickej pohode. Práve šport je najlepšou cestou, ako byť fit po každej stránke. Každý človek túži zmeniť svoju postavu, pričom nie vždy ide len o chudnutie a stratu tuku. Sú takí, ktorí chcú dokonca pribrať alebo posilniť svalovú hmotu. K tomuto nám vie dopomôcť množstvo rôznych fitness strojov, ktoré máme k dispozícii. Ľudia v dnešnej dobe nemusia chodiť kvôli cvičeniu na stroji do posilňovne, ale dokonca si ho môžu zakúpiť a pohodlne na ňom cvičiť aj v pohodlí domova. Jedným z takýchto strojov je aj stepper, ktorý sa stal hviezdou nielen profesionálnych, ale aj domácich fitness centier. Cvičením na tomto účinnom fitness stroji napodobňujeme chôdzu do schodov, ktorá je sama o sebe prospešná pre celkové zdravie človeka. Výhodou je, že si na ňom môžete nastaviť mieru záťaže, pričom tie najkvalitnejšie stroje sledujú tepovú frekvenciu a majú počítač s rôznymi funkciami.

Vyskúšajte hviezdu medzi trenažérmi

Ak chcete doslova hviezdny stroj, ktorý majú v obľube aj profesionálni športovci, vyskúšajte eliptický trenažér. Jeho výnimočnosť spočíva v tom, že je veľmi podobný bežkovému lyžovaniu, čím dokáže človek posilniť nielen telesnú, ale aj psychickú kondíciu. Okrem toho sa cvičenie na tomto stroji zameriava na všetky partie tela a to srdce, nohy, zadok, chrbát, ramená a ruky. Netreba tiež zabúdať na to, že okrem posilňovania sa na tomto trenažéri aj chudne, čo ocení množstvo ľudí. Tento fitness stroj vám dokonale nahradí iné trenažéry ako napríklad rotoped, bežiaci pás a množstvo iných. Nemusíte tak strácať čas cvičením na viacerých trenažéroch, ale postačí vám len jeden, ktorý splní svoj účel.  Ak by ste si chceli pozrieť ponuku na trhu, stroj nájdete aj pod iným názvom a to crossový trenažér.

Výnimočný je tichosťou a magnetickým brzdným systémom, ktorý obsahuje väčšina modelov. Na pohodlné a efektívne cvičenie doma si môžete vyberať medzi manuálnym alebo elektrickým ovládaním záťaže, ktoré sa profesionálne nazývajú ergometre. Najlepšiu ponuku eliptických trenažérov nájdete u športového predajcu inSPORTline, ktorý ponúka obrovské množstvo výrobkov. Vyberať si tak môžete nielen z domácich, ale aj klubových a profesionálnych eliptikalov vhodných pre veľké fitness centrá. Ak nechcete len základný model, ale viaceré funkcie ako napríklad sledovanie autentických panoramatických záberov svetových metropol alebo veľhôr počas cvičenia, pri výbere sa poraďte s odborníkmi. Vďaka ich pomoci obohatíte svoj tréning aj ďalšími inteligentnými funkciami, ktoré vám prinesú množstvo zábavy.

 

About the author

You may also like

Výber dokonalých svadobných obrúčok

Sledovanie trendov pri výbere svadobných obrúčok je dôležitou