Príbeh značky: Topánky New Balance majú dlhú históriu

Príbeh značky: Topánky New Balance majú dlhú históriu

- in novinky
2179
Komentáre vypnuté na Príbeh značky: Topánky New Balance majú dlhú históriu

Obľúbená značka topánok New Balance sa pýši veľmi pestrou históriou a prináša obuv udávajúcu trendy. Za založením tejto značky stál J. Riley, ktorý chcel pomôcť ľuďom, ktorých trápili problémy s chodidlami. Vynašiel tak obuv, ktorá bola pohodlná a dobre vyzerala. Zaujímavosťou je, že inšpiráciu hľadal vo výbehu, kde pozoroval kurence.

Ako to celé začalo?

Na začiatku 20. storočia založil William J. Riley malovýrobu na kvalitnú a zdravotnú obuv. Vynašiel špeciálne oblúky podporujúce členok, ktoré sa vkladali do topánky a pomáhali zlepšiť tvar chodidla. Topánky New Balance si veľmi rýchlo získali medzi zákazníkmi popularitu. Neskôr do svojho sortimentu zaradil aj zdravotnú obuv na predpis.

Spoločnosti sa darilo, tak Riley v roku 1934 pribral obchodného partnera Artura Halla, ktorý už mal skúsenosti so zdravotnou obuvou. Spoločne potom začali vyrábať obuv nielen pre bežných ľudí, ale aj policajtov, záchranárov a zdravotníkov. Topánky New Balance boli určené predovšetkým ľuďom, ktorí museli dlhé hodiny stáť na nohách.

Dôležitým medzníkom bol aj rok 1954, kedy Artur predal firmu svojej dcére a jej manželovi. Tí pokračovali v jeho stopách až dovtedy, kým vyšiel na svetlo sveta model Trackster. Išlo o prvú výkonnostnú obuv na svete so zvlnenou podrážkou. Veľmi rýchlo si ju obľúbili bežci aj iní športovci. V roku 1970 spoločnosť odkúpil mladý Jim Davis a odhodlane pokračoval v rovnakej filozofii.

Na trhu viac ako 100 rokov

Hoci je to už viac ako 100 rokov, od kedy bola značka založená, stále sa teší veľkej popularite. Väčšina športových značiek platí špičkovým športovcom za to, že propagujú ich značku. New Balance to však nerobí, preto sa len málokedy stretnete s reklamou na túto spoločnosť. Hoci nie je tak viditeľná ako známejšie značky, prináša rovnako kvalitnú športovú obuv.

You may also like

Výber dokonalých svadobných obrúčok

Sledovanie trendov pri výbere svadobných obrúčok je dôležitou