Ako pomáhajú šampóny a vlasové kondicionéry z prírodných surovín?

Ako pomáhajú šampóny a vlasové kondicionéry z prírodných surovín?

- in Rady a tipy
2079
Komentáre vypnuté na Ako pomáhajú šampóny a vlasové kondicionéry z prírodných surovín?

Prírodná kozmetika si postupne nachádza svoje miesto vo viacerých kúpeľniach a kozmetických kufríkoch. Skladá sa z čisto prírodných zložiek a nielenže je tým najlepším, čo môžete dodať svojej pokožke a vlasom, ale proces výroby prírodnej kozmetiky je šetrný aj k životnému prostrediu. Umývanie a ošetrovanie vlasov prírodnými prostriedkami dodáva vlasom výživu a upokojuje pokožku hlavy, ktorá je citlivá. Používaním prírodnej kozmetiky sa totiž vyhnete stretu kože s toxickými látkami, ktoré sa bežne nachádzajú vo vlasovej kozmetike.

Kozmetické prípravky sú neoddeliteľnou súčasťou každého očistného rituálu. Okrem komerčných výrobkov si vo vlasovej kozmetike čoraz viac nachádzajú svoje miesto aj prírodné výrobky, obľúbené najmä u tých, ktorí vyhľadávajú šetrnejší a ekologickejší prístup nielen k starostlivosti o svoje telo, ale tiež o životné prostredie. Medzi prírodné kozmetické produkty možno zaradiť také prípravky, ktoré sú pripravované z výlučne prírodných zložiek rastlinného, živočíšneho alebo minerálneho pôvodu. Takéto látky v ich prirodzenej podobe dokáže ľudské telo najlepšie zužitkovať. V prírodnej kozmetike nenájdete ropné produkty, ako je napríklad parafín alebo vazelína, ani rôzne emulgátory a farbivá.

Výhody používania prírodnej kozmetiky

Ľudská koža má jednu špecifickú vlastnosť. Všetky látky sa z pokožky okamžite vstrebávajú do tela. Úlohou prírodnej kozmetiky je podporovať prirodzené a fyziologické funkcie pleti a kože a neškodiť ľudskému zdraviu. Produkty prírodnej pleťovej a vlasovej kozmetiky neobsahujú sulfáty, parabény, silikóny, ftaláty. Naopak, obsahujú extrakty z liečivých bylín, éterické a rastlinné oleje, fytohormóny a ďalšie biologicky aktívne látky. Prírodná kozmetika je vďaka obsahu kvalitných zložiek náročnejšia na výrobu, a preto môže byť v porovnaní s bežnými kozmetickými výrobkami aj drahšia, prípadne môže mať kratšiu trvanlivosť. Na druhej strane máte pri prírodnej kozmetike istotu, že produkty nie sú testované na zvieratách a na etikete každého produktu nájdete informácie o jeho 100 % prírodnom zložení. Čo vám môže ponúknuť vlasová prírodná kozmetika?

Čo škodí vašim vlasom

Pri výbere vlasovej kozmetiky je vhodné zameriavať sa okrem ceny aj na to, aké látky sú v nej obsiahnuté. Niektoré z nich totiž vlasom viac škodia, ako pomôžu. Najväčším problémom výrobkov vlasovej kozmetiky sú parabény, silikóny a sulfáty (penivá zložka). Tieto zložky veľmi ľahko prenikajú pokožkou hlavy. Pre vlasy je veľmi nevhodné používať kozmetiku so silikónmi, ktoré síce sľubujú hladké, lesklé a zacelené vlasy, dlhodobým používaním však dosiahnete skôr vlasy spľasnuté, rozštiepené, mastnú pokožku pri korienkoch či lupiny.

Silikóny vlasom nijako neprospievajú, naopak, zaťažujú ich. Silikóny vytvárajú na vlase obal, ktorý bráni prenikaniu živín a ktorý vlas doslova udusí. Vlasy sa začnú lámať a štiepiť, pretože film na nich sa vrství, stanú sa suchými. Automaticky siahnete po ďalšom kondicionéri plnom silikónov… Vyskúšajte ako alternatívu prírodné šampóny. Šampón si vždy vyberajte podľa typu vlasov a prípadných problémov s vlasovou pokožkou. Bylinné zloženie prírodnej vlasovej kozmetiky zabezpečí hydratáciu a posilnenie vlasov. Prírodná kozmetika nepoužíva chemické penivé zložky, ale prírodnú alternatívu – výťažok z mydlice lekárskej, ktorá má penivý účinok. Výťažky z esenciálnych olejov, bylín a pramenitej vody pomáhajú eliminovať zápalové prejavy pokožky a posilniť rast vlasov.

Prírodná kozmetika vlasy hydratuje

Kondicionéry a masky na vlasy z prírodnej kozmetiky sú bohaté na prírodné oleje a maslá, vďaka čomu sú vlasy hydratované a zdravé. Úlohou kondicionéra je vďaka prírodným olejom, vitamínom, maslám, akým je napríklad bambucké maslo, a bielkovinám vyživiť vlasy a zanechať ich jemné a prevoňané. Prírodný kondicionér by mal mať krémovú konzistenciu a je určený na používanie aj pri každodennom umývaní vlasov. Masky na vlasy zase pomáhajú vlasy hydratovať, dodávajú im lesk a udržiavajú vlhkosť vo vlasovom stvole. Masky možno použiť ako regeneračný zábal, ale tiež ako bezoplachovú kúru po umytí vlasov. Prírodné masky sú veľmi vhodné na vlasy narušené častým farbením, tepelnými úpravami alebo trvalou. Na suché vlasy môžete vyskúšať masku s jojobovým olejom, kokosom a ľanom, pri mastných vlasoch pomáha dubová kôra.

 

You may also like

Výber dokonalých svadobných obrúčok

Sledovanie trendov pri výbere svadobných obrúčok je dôležitou