Domáce farbenie vlasov? Jedine s prírodnými farbami

Domáce farbenie vlasov? Jedine s prírodnými farbami

- in Rady a tipy
1955
Komentáre vypnuté na Domáce farbenie vlasov? Jedine s prírodnými farbami

Chodiť každý mesiac ku kaderníčke je nielen nákladné, ale aj časovo náročné. V prípade, že nepotrebujete nový strih, ale len osviežiť farbu vlasov, skúste si ich zafarbiť doma. Predpokladom úspechu takéhoto farbenia je kvalitná  prírodná farba vyrábaná z čisto organických zložiek a zopár malých trikov.

Vyvarujte sa chybám pri domácom farbení vlasov

Základom zdravých a pevných vlasov žiariacich na diaľku je kvalitná vlasová kozmetika. Pri domácom farbení platí táto zásada dvojnásobne. V opačnom prípade si môžete vlasy zničiť a ich návrat k pôvodnému stavu bude trvať dlhé mesiace. Nikdy však neexperimentujte s radikálnymi zmenami. Prechod z čiernej hrivy na blond vlasy zvládne naozaj len kaderníčka. Osvieženie vašej súčasnej farby môžete skúsiť aj vy. Aj v tomto prípade si však dávajte pozor. Často sa stáva, že používate stále tu istú, napríklad bordovú alebo hnedú farbu, a napriek tomu sa jej odtieň mení. Je to spôsobené tým, že si nanášate farbu na vlasy veľmi často alebo aj tam, kde to nie je potrebné. Odrastené vlasy sa zásadne zafarbujú len pri korienkoch a farba sa neaplikuje po celej dĺžke. Problémom mnohých žien sú šedivé vlasy. Pre zakrytie šedín je vhodnejší preliv ako farbenie celých vlasov. Myslite aj na ošetrenie vlasov po zafarbení. Používajte šampóny, balzamy a masky určené na farbené alebo namáhané vlasy. Takéto prípravky predĺžia lesk či tón farieb a zároveň vlasy ochránia pred poškodením.

Ako na domáce farbenie vlasov

Chcete vyskúšať domáce farbenie vlasov? Poobzerajte sa po farbách na vlasy, ktoré neobsahujú amoniak, benzén, peroxid a ťažké kovy. Top výrobkami na farbenie vlasov sú produkty značky Indus Valley, ktorá je zárukou rastlinných kozmetických výrobkov bez vedľajších účinkov. Farby na vlasy značky Indus Valley a mnoho iných kozmetických produktov, zdravé potraviny a výživové doplnky nájdete na stránkach internetového obchodu naureus.sk. Máte zakúpenú kvalitnú farbu? Môžete začať s procesom farbenia. Farba sa vždy nanáša na čisté, suché vlasy, ktoré pred aplikáciou farby dôkladne rozčesajte. Pri tmavých farbách si dávajte pozor na zafarbenie uší alebo čela. Zabráni tomu krém nanesený na tieto časti pokožky. Farbu nanášajte pomocou kefky po pramienkoch, ktoré môžete nakoniec hrebeňom prečesať. Farbu nechávajte pôsobiť tak dlho, ako je uvedené v návode. Následne farbu vymyte z vlasov čistou vodou. Šampón použite až vtedy, keď ste si istí, že na vlasoch nie sú žiadne zvyšky farby. Na záver nechajte na vlasoch pôsobiť ošetrujúce prípravky, ktoré taktiež dôkladne zmyte. Samozrejme, že raz za čas budete musieť navštíviť aj kadernícky salón. Ale domáce farbenie zvládnete iste sami a po čase sa stane pre vás rutinou.

 

You may also like

Výber dokonalých svadobných obrúčok

Sledovanie trendov pri výbere svadobných obrúčok je dôležitou