Naučte sa kombinovať farby oblečenia do dokonalosti

Naučte sa kombinovať farby oblečenia do dokonalosti

- in všetky
4121
Komentáre vypnuté na Naučte sa kombinovať farby oblečenia do dokonalosti

Kombinovanie farieb na dosiahnutie dokonalého vzhľadu nie je jednoduché a mnoho ľudí s ním má problémy. Dá sa však naučiť. Prinášame vám niekoľko jednoduchých lekcií, ako sa naučiť kombinovať farby ako profesionálny módny štylista.

  1. Zachovajte farby v jednej línii

Nemáme na mysli jednu rovnakú farbu, ale kombináciu rovnakých tónov – napríklad pastelové farby s pastelovými farbami, zemité tóny so zemitými odtieňmi. Vďaka kombinácii takýchto kusov oblečenia dosiahnete harmonicky pôsobiaci vzhľad, kedy každý kus do seba zapadá a nespôsobuje výkyvy, ktoré nie sú oku príliš lahodiace aj v prípade, že každý kus má inú farbu.

 

  1. Kombinujte ako grafický dizajnér – použite farebný kruh

Grafický dizajnéri pri svojej práci nepoužívajú farby len tak podľa toho, ako sa im ktorá hodí – napríklad pri kreslení a navrhovaní webovej stránky. Používajú farebný kruh, ako vidíte aj na obrázku. Jedná sa o základné princípy kombinovania farieb. Najjednoduchšou a najefektívnejšou voľbou je skombinovať dve kontrastné a teda oproti sebe stojace farby. Napríklad čierna a biela sú kontrastné farby a sami viete, ako spolu vyzerajú výborne. Nájdite si protichodnú kombináciu, ktorá sa vám najviac páči a máte zaručený dokonale zladený outfit. Takýchto dizajnérskych farebných kolies nájdete niekoľko – so základnými, pastelovými, tmavšími a mnohými ďalšími odtieňmi. Stačí si len vybrať.

 

  1. foto3Ombré!

Táto farebná technika spočíva vo využití jednej farby a jej rôznych odtieňov smerom k slabšiemu, alebo v kombinácii dvoch veľmi podobných farieb. Ombré farebná kombinácia pôsobí veľmi jemne a žensky a v poslednej dobe nie je obľúbená len v obliekaní, ale aj pri účesoch. Neustále stretávame viac dievčat a žien s farebnými vlasmi v rôznych odtieňoch a vyzerajú úžasne! Nájdete odvahu aj vy?

 

  1. Učte sa od profesionálov
Príklad kombinácie farieb podľa šatky od Johna Lewisa
Príklad kombinácie farieb podľa šatky od Johna Lewisa

Veľmi jednoduchým spôsobom, ako dosiahnuť originálnu a pôsobivú kombináciu farieb je inšpirovať sa farebným vzorom od módneho návrhára. Nájdite si kus oblečenia od vášho obľúbeného svetového návrhára a jednoducho použite kombináciu takú, ako zvolil on na kuse oblečenia, ktorý navrhol. Ako príklad uvádzame šatku od Johna Lewisa. Náš tip je, aby ste zvolili väčší kus oblečenia, napríklad šaty, sveter alebo kabát vo farbe, ktorá je vo farebnom vzore šatky zastúpená najviac, v tomto prípade sa jedná o oranžovú. Vo farbách, ktoré sú menej výrazné zvoľte doplnky, ako napríklad topánky alebo bižutériu. Dokonalý fashion look zaručený.

  1. Aj kombinácia základných farieb môže vyzerať dobre

Neobíde sa však bez pravidiel. Niektoré základné farby vedľa seba jednoducho nepôsobia dobre a vytvárajú veľmi lacný vzhľad. Dve základné farby môžu spolu vyzerať dobre, no nemali by byť v rovnakej sýtej intenzite. Skúste zvoliť jednu farbu v jemnejšom odtieni. Uvádzame príklad, kedy kombinácia základných farieb skutočne nepôsobí harmonicky a ktorej by ste sa mali radšej vyhnúť.

FOTO:  © oles_photo/ Dollar Photo Club

About the author

You may also like

Výber dokonalých svadobných obrúčok

Sledovanie trendov pri výbere svadobných obrúčok je dôležitou